Het is alweer een tijdje geleden dat jullie via onze nieuwsbrief iets van ons hebben gehoord. Daarom dit keer een extra lange editie.
Maandelijks komt het bestuur bij elkaar. Tijdens de afgelopen bestuursvergaderingen hebben wij onder andere de volgende onderwerpen besproken:
Sportbeleid in IJsselstein
De eerste contacten met andere verenigingen zijn gelegd om vanuit een gedeeld doel – sterke sportverenigingen binnen IJsselstein – het gesprek aan te gaan met de gemeenteraad. Wij vinden het onder andere belangrijk dat de huidige sportbeleidsnota (2020-2024) en de bredere toekomstvisie op het gebied van sport in IJsselstein worden geactualiseerd. We volgen de ontwikkelingen op de voet.
Trainersbijeenkomst
Op donderdag 12 februari jl. was er voor alle trainers van Fortissimo een bijeenkomst ‘In Veilige Handen’. Dit was een inspirerende training voor vrijwilligers en sporttrainers om sociale veiligheid te waarborgen. De training helpt ongewenst gedrag, zoals pesten, discriminatie en seksueel misbruik, te voorkomen door middel van preventieve maatregelen, gedragscodes en inzicht in de eigen rol.
De bijeenkomst bood handvatten om een plezierige sportomgeving te creëren en te behouden. Onderwerpen waren onder andere: bewustwording van de eigen rol, het herkennen van grensoverschrijdend gedrag en concrete preventieve acties.
Waarom deze avond? Omdat een veilige sportomgeving, waarin iedereen zich prettig en thuis voelt, essentieel is binnen Fortissimo. Op woensdag 8 april a.s. nemen het bestuur en de vertrouwenscontactpersonen deel aan een bijeenkomst over dit onderwerp, georganiseerd door de gemeente.
Vacatures trainers en TC-leden
Het tweede deel van het veldseizoen gaat bijna van start, maar wij (TC en bestuur) zijn alweer druk bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe korfbaljaar 2026-2027. Het invullen van de trainers en de bezetting van de TC blijft ieder jaar een uitdaging.
Vanuit de TC hebben we signalen gekregen dat een groot aantal trainers overweegt te stoppen of dit al heeft aangegeven. Daarnaast zullen ook de huidige TC-leden, ondanks de fijne samenwerking, om uiteenlopende redenen stoppen.
Een vereniging zonder trainers is een probleem, een vereniging zonder TC is funest. Kortom: wij zijn nú al op zoek naar opvolging. Denk erover na en meld je aan bij de TC of het bestuur. Wij zullen ook actief mensen benaderen. Zeg dan niet meteen nee, maar overweeg om een belangrijke bijdrage te leveren aan onze club.
Scheidsrechterscommissie
Enige tijd geleden hebben wij een oproep gedaan voor de scheidsrechterscommissie. Het goede nieuws is dat we de commissie hebben kunnen uitbreiden en dat onze scheidsrechters voldoende wedstrijden hebben gefloten.
Daardoor voldoen wij aan onze verplichtingen richting de KNKV en hebben wij geen puntenaftrek of boetes gekregen (we hebben zelfs een kleine bonus ontvangen!).
Daarnaast gaat Lucas Bergman starten met de scheidsrechtersopleiding. Succes, Lucas!
PS: Wil je je aansluiten bij deze commissie? Je bent natuurlijk van harte welkom.
Ons park is rookvrij – geef het goede voorbeeld
Op ons sportpark mag niet gerookt worden. Toch lijkt dit nog niet bij iedereen bekend, waardoor er soms nog op het park wordt gerookt. Naast dat dit wettelijk niet is toegestaan, is het vervelend dat er peuken op het terras blijven liggen die door vrijwilligers moeten worden opgeruimd.
Dit is niet de bedoeling. Daarom het verzoek: rook buiten het park (of op de aangewezen naast het toegangshek bij de “asbak-tegel”) en gebruik een asbak of ruim je peuken zelf op.
Nieuws vanuit de club
- Zoals eerder gecommuniceerd blijven Sander Hofman en Martin Rijke volgend seizoen actief als trainers bij Fortissimo. Sander blijft verantwoordelijk voor Fortissimo 1 (conform zijn lopende contract), terwijl Martin zijn werkzaamheden bij Fortissimo 2 voortzet (zijn contract wordt verlengd). Daarnaast blijft Mark van der Vusse betrokken bij het tweede team. Fortissimo hecht veel waarde aan continuïteit binnen de technische staf en ziet in het aanblijven van Sander, Martin en Mark een stabiele basis voor verdere ontwikkeling.
- Het bestuur en de TC hebben evaluatiegesprekken gevoerd met de selectieteams en de resultaten (tops en tips) gedeeld met de trainers.
- Onze cv-ketel heeft het begeven en is inmiddels vervangen. Daarnaast heeft de gemeente aangegeven dat het vervangen van de vloeren in de kleedkamers en douches is opgenomen in het onderhoudsplan. Dat is nodig! Wanneer deze werkzaamheden plaatsvinden, is nog niet bekend.
- Het bestuur heeft o.a. gewerkt aan het actualiseren van het ‘slechtweerbeleid’ en het aanscherpen van beleidsdocumenten rondom een veilig sportklimaat (zoals de socialmedia-gedragscode). De regels en afspraken worden verduidelijkt en waar nodig aangescherpt. Ook de consequenties worden duidelijker vastgelegd, en het bestuur zal hier indien nodig naar handelen. Deze onderwerpen worden geagendeerd voor de ALV.
Save the dates
- Zaterdag 28 maart: Opening speeltuin (10.30 – 11.30 uur). Met vele handen is deze speeltuin gerealiseerd en het resultaat is prachtig. Kom langs bij de officiële opening! Voor koffie, thee en limonade wordt gezorgd.
- Zaterdag 11 april: Vrijwilligersavond. Houd de socialmediakanalen in de gaten – er worden hints gedeeld… Het belooft een gezellige avond te worden! Je kunt je individueel of als team aanmelden. Leden én ouders zijn welkom: iedereen die een bijdrage levert aan de club, groot of klein.
- Zondag 31 mei: Fit-Fair (10.30 – ca. 16.30 uur). Tijdens dit evenement kan Fortissimo zich presenteren aan de inwoners van IJsselstein. Heb je een uurtje tijd om te helpen? Meld je straks aan via de community.
- Vrijdag 5 juni: Schoolkorfbaltoernooi
- Woensdag 10 juni: Regiobijeenkomst KNKV (in de kantine van Fortissimo)
- Zaterdag 13 juni: Jubileumfeest 60 jaar Fortissimo (meer info volgt)
- Maandag 22 juni: Jaarlijkse Algemene Vergadering (JAV)
Tot slot
Wij wensen iedereen een goede start van het veldseizoen. We hopen jullie weer te zien op het veld of langs de lijn!
Het bestuur